Competition Results

2020

Well done to all those winners over the weekend!

Saturday 29 February 2020

IPS

1st Gary Wright

2nd Shaun Mather

3rd Gorden Rump

4th Kyle Almeda

PM FIELD

1st John Fabricius

2nd Brendan Biocchi

LADIES

1st Lesley Phol

Saturday 29 February 2020

BB Stableford

1st Andrew Prigger / Gary Davies

2nd Mike Wende / Toni Fernandes

3rd Andre Venter / Pierre Mare

Ladies IPS

1st Ilze-Mari Kriek

2nd Peachy Swarts

3rd Lynda Joynt

PM FIELD

1st John Fabricius / John Wright

2nd Robert Bridges / David Dodd

SUNDAY

IPS Combined

1st Alan Wallis / Owen Price

 

Saturday 22 February 2020

AM Medal and Steve West qualifiers:

A DIV 1st Marco Luis Net 67

B Div 1st Johan van der Merwe 67

C Div 1st Ron Graham IPS 41

C Div 2nd Alan Pienaar IPS 38

SUNDAY AM IPS

1st Kevin Kwan 37

 

Saturday 15 February 2020

IPS

1st Lito Fernandes 45

2nd Leon van der Merwe 40

3rd Kevin Kwan 39

4th Sam Davies

Sunday AM IPS Combined

1st Blaine Mancer / Len Schmidt 77

 

Saturday 01 Feb 2020

IPS

Sat AM

1st Lee Esikson 43

2nd ANTHONY Jessiman 41

3rd Craig Moralee 39

Sat PM

1st Sean Ebersohn 45 Vistitor

2nd Tim Kellehan 39

1st Bea BROCK 33 (Ladies)

 

Saturday 25 JAN 2020

Steve West Qualifying

AM

1st Mario vd Merwe 68 (A)

2nd Warren Holland 73 (A)

1st Johan vd Merwe 68 (B)

2nd Mark Tarboton 69 (B)

1st Ian Parker 34 (C)

2nd Andre Venter 32 (C)

1st Billy Brown 37 (Over 65)

1st Peachy Swarts 75 (Ladies SILVER)

1st Tish Driver 25 (Ladies BRONZE)

1st Zahn Rossouw 33 (Ladies COPPER)

PM

1st Pat Bradfield 74 (A)

1st Tim Kelleher 76 (B)

1st Brian Underdown 29 (C)

1st Charles Levy 35 (Over 65)

Sunday 26 JAN 2020

1st Richard Callow 39

2nd Stan Watson 38

 

Saturday 18 Jan 2020

IPS

Sat AM

1st Jason Stuart 51 ***

2nd Mike Hare 40

3rd Mike Odendaal 40

Sat PM

1st Mark du Preez 41

2nd Greg Duncan 36

3rd Gary Rodrigues 36

Sat PM Ladies

1st Alison Darling 35

2nd Debbie Allnut 35

3rd Phindo Mohlala 35

Sunday 19 Jan 2020

SUN AM

1st Kevin Kwan 36

2nd Tony de Sousa 35

 

Saturday 11 Jan 2020

Betterball Stableford

Sat AM

1st Joel Jackson / Paul Mende 49

2nd Lito Fernandes / Mike Hare 46

3rd Dario Gaminara / Louis Carr 45

Sat PM

1st Steve Chewins / John Darling 45

Sat PM (ladies)

IPS

1st Lesley Pohl 40

 

SUNDAY 12 JAN 2020 AM

IPS

1st Dion Dyers 41

2nd Mark du Preez 39

3rd Wayne Law 39

 

Saturday 04 JAN 2020

IPS Combined for Men

IPS for Ladies

Sat AM

1st David Hohler / Wayne Morton 72

2nd Billy Brown / Chris Vorster 71

3rd Greg Koch / Martin Pienaar 71

Sat PM

1st Wayne Mclaren / Gary Gorman 72

Sat PM Ladies

1st Candice Swarts 39

********************

 

 

Share